Gzymsy oświetleniowe – jak optycznie powiększyć mieszkanie?

Gzymsy oświetleniowe - jak optycznie powiększyć mieszkanie?

Gzymsy oświetleniowe - jak optycznie powiększyć mieszkanie?

0
(0)

Wasze mieszkanie nie może pochwalić się zbyt dużym metrażem? Szukacie sposobu na jego optyczne powiększenie? W poniższym poradniku podpowiadamy jak tego dokonać.

Duże i przestronne przestrzenie dają poczucie większego komfortu i nie są przytłaczające. Dlatego właśnie tak często decydujemy się na powiększenie przestrzeni życiowej, kupując nowe i większe mieszkanie czy budując dom. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Warto jest wówczas wiedzieć, że istnieją inne sprytne sposoby na optyczne powiększenie naszego mieszkania. Optyczne powiększenie oczywiście nie daje nam dodatkowej powierzchni do wykorzystania, ale sprawia takie wrażenie.

Optyczne powiększenie mieszkania za pomocą oświetlenia

Światło daje nam nieograniczone możliwości aranżacji miejsc i przestrzeni. Zabawa światłem nie jest oczywista i prosta, ale może czynić cuda. W zależności od kształtów i wysokości pomieszczenia, możemy wykorzystać różne metody operowania światłem.

Przede wszystkim w małych pomieszczeniach należy zadbać o maksymalne możliwe oświetlenie światłem dziennym. Unikać należy też ciemnych ścian i mebli, które przytłaczają wnętrze. Następnie można wykorzystać grę światła. Bardzo dobrze sprawdzą się do tego gzymsy oświetleniowe. Montowane najczęściej przy suficie, mogą przyjmować różne wzory i kształty. Zamontowane w nich lampy led o dowolnie wybranym kolorze podświetlają gzyms. Całość daje wrażenie optycznie większej przestrzeni. Do gry światłem najlepiej wybrać jasne kolory, jednak wedle uznania wykorzystać można każdy.

Lustro optycznie powiększy każde pomieszczenie

Światło perfekcyjnie powiększa przestrzeń, jednak efekt zdecydowanie wzmocnią lustra, które będą to światło odbijać. Nie od dziś wiadomo, że lustra optycznie powiększają, sprawiają wrażenie głębi. W parze z oświetleniem dadzą na prawdę korzystny efekt powiększenia.

Funkcjonalne meble i dodatki

Mając mało przestrzeni należy niestety ograniczyć ilość mebli. Na szczęście na rynku wiele jest pozycji mebli o niezwykle funkcjonalnej budowie, które są w stanie pomieścić na prawdę dużo przy niewielkich gabarytach. Ważne aby meble również były jasne i najlepiej jeśli odbijają światło.

Gzymsy oświetleniowe i gra światłem są w stanie rozjaśnić i powiększyć nie jedno pomieszczenie. Odpowiedni montaż świateł led nie tylko optycznie powiększa pomieszczenie ale też nadaje im niezwykłego magicznego klimatu.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.