Gdzie najchętniej przeprowadzają się ludzie?

Gdzie najchętniej przeprowadzają się ludzie?

Gdzie najchętniej przeprowadzają się ludzie?

0
(0)

Kupno nowego mieszkania to bardzo ważna decyzja. W związku z tym nie powinna być podejmowana pochopnie, a w oparciu o silne racje. Wiele ludzi zastanawia się, jakie są najlepsze miejsca do przeprowadzki. Odpowiedzi na to pytanie mogą dostarczyć dane pokazujące, jakie miejsca w Polsce cieszą się największym przypływem nowych mieszkańców. Na tej podstawie dosyć łatwo jest wywnioskować, jakie miejsca są dla Polaków najatrakcyjniejsze i gdzie najchętniej przeprowadzają się ludzie szukający dla siebie nowego miejsca na świecie. Można pod tym względem zaobserwować dwa główne trendy, które w najbliższych latach zdominują polskie mieszkalnictwo. Jakie to trendy?

Wielka piątka – najchętniej zamieszkiwane miasta w Polsce

W przypadku rynku nieruchomości sytuacja jest zazwyczaj dosyć zmienna, jednak są rzeczy, które się nie zmieniają. Przykładem na to jest niezmienna pozycja lidera zajmowana przez Warszawę na polskim rynku inwestycyjnym. Jeśli chodzi o inwestycje deweloperskie, od lat wyprzedza inne polskie miasta na tym tle. Warszawski rynek pierwotny jest bardzo dobrze rozwinięty, dzięki czemu potencjalni nabywcy mają duże pole wyboru nowego mieszkania. Stolica wciąż przyciąga ogromne rzesze ludzi. Korzyści z mieszkania tam można by wymieniać w nieskończoność. Spośród nich warto wymienić chociażby bardzo dobrą komunikację miejską i łatwy dostęp do różnych punktów strategicznych. W Warszawie znajduje się wszystko, czego współczesny człowiek potrzebuje do prowadzenia satysfkacjonującego życia. Sprawia to, że tamtejszy rynek nieruchomości jest bardzo konkurencyjny, w związku z czym deweloperzy prześcigają się w przedstawianiu swoim klientom atrakcyjnych ofert. Dzięki temu Warszawa to nie tylko miejsce, które oferuje swoim mieszkańcom świetne szanse życiowe, ale też w którym powstają najpiękniejsze apartamenty i lokale użytkowe.

Na napływ nowych mieszkańców nie narzeka jeszcze kilka polskich aglomeracji. Należy do nich Poznań. Wiele osób jest zainteresowanych kupnem nowego mieszkania właśnie w tym mieście. Tam również sytuacja na rynku pierwotnym jest bardzo dobra. Poznań cieszy się dużą popularnością chociażby ze względu na to, że od lat panuje tam niska stopa bezrobocia. Dla osób, które swoją przeprowadzkę motywują chęcią wprowadzenia zmian w życiu zawodowym, Poznań wydaje się być więc naturalnym wyborem.

Sprawdź również: Gdzie obecnie powstają najciekawsze apartamenty.

Dużą popularnością cieszy się także Wrocław. Siedziba województwa dolnośląskiego co roku przyciąga do siebie wielu nowych mieszkańców. O randze tego miejsca świadczy chociażby fakt, że miasto zostało umieszczone w IX kategorii miast o znaczeniu globalnym w prestiżowym rankingu Globalization and World Cities Research Network. Wrocław w 2016 roku został uznany także za kulturalną stolicę Europy. W związku z tym przyciąga do siebie ludzi na poziomie.

Oprócz tego dużym uznaniem cieszy się także stolica Małopolski. Kraków to miasto o bardzo bogatej historii. Z pewnością jest to jeden z powodów, dla których wiele osób pragnie tam zamieszkać. Ważną pozycję w rankingu jakości nowych inwestycji mieszkaniowych zajmuje także Trójmiasto. Potencjalni nabywcy są żywo zainteresowani przeprowadzką w te rejony. Z pewnością zachęca do tego bliskość morza.

Ucieczka na przedmieścia

Wymienione powyżej miasta są wyjątkiem od dominującego obecnie trendu, w którym ludność miast zmniejsza się na rzecz rozbudowywania przedmieść. Zjawisko suburbanizacji, czyli przenoszenia się właśnie na przedmieścia, staje się powoli polskimi realiami. Powstaje tam wiele nowych inwestycji deweloperskich, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Poza miastami “Wielkiej Piątki”, w większości polskich miast atrakcyjność zamieszkania kapituluje przed korzyściami, jakie daje mieszkanie na przedmieściach. Wśród najważniejszych z nich należało by wymienić niższe ceny gruntów i spokojniejszą okolicę. W dzisiejszych czasach są to wartości, które ludzie bardzo sobie cenią.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.