Farba do posadzek betonowych – trwałość i oszczędność

Farba do posadzek betonowych – trwałość i oszczędność

Farba do posadzek betonowych – trwałość i oszczędność

0
(0)

Farba do posadzek betonowych to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie chcemy wydawać dużo pieniędzy na wykończenie podłogi, ale chcemy mieć zabezpieczoną posadzkę, która będzie nam długo służyła. Farba EKO-DUR sprawdzi się w garażach, piwnicach, na strychach, w magazynach czy pomieszczeniach gospodarczych. Możemy ją zastosować bezpośrednio na beton bez konieczności robienia wylewki tak jak w przypadku podłogi, którą przygotowujemy do położenia płytek lub paneli.

Farba do posadzek betonowych utwardza powierzchnię i sprawia, że staje się ona odporna na zarysowania uderzenia oraz ścieranie, a wszystko to dzięki zawartości żywicy epoksydowej w składzie. Podłoga pokryta farbą do betonu jest łatwa w czyszczeniu, a w zależności od preferencji po wyschnięciu możemy uzyskać matowe lub błyszczące wykończenie. Po powierzchni takiej podłogi można przemieszczać się przy pomocy wózków widłowych, a także krzeseł obrotowych bez obaw o zarysowania, przeciążenia i uszkodzenia mechaniczne. W biurze, gdzie na co dzień jeździmy krzesłami obrotowymi, jesteśmy zmuszeni stosować dodatkowe podkładki chroniące przed zarysowaniem, a farba do betonu to tak naprawdę rozwiązanie dwa w jednym. Dodatkowo farba EKO-DUR może być wykorzystywana do malowania znaków poziomych i pionowych w ciągach komunikacyjnych, a także schodów.

Jak prawidłowo używać farby do posadzek betonowych? 

Beton, na który będziemy nakładać farbę, powinien być odtłuszczony, suchy i czysty. Warto wyszlifować powierzchnię poprzez piaskowanie lub chemicznie. Następnie impregnujemy podłoże – warto użyć produktu EKO-DUR podkład epoksydowy i po 6 godzinach możemy przystąpić do malowania. Nakładamy dwie warstwy farby, która całkowicie utwardza się po 7 dniach. Farba jest dostępna w wielu kolorach. Jeśli malujemy ciemne powierzchnie, warto przed zastosowaniem koloru nanieść jedną warstwę białej farby, wtedy będziemy mieli pewność, że krycie będzie dobre, a kolor farby jednolity bez smug i prześwitów. Najlepiej przystąpić do malowania przy małej wilgotności powietrza i temperaturze ponad 15 stopni.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu powłoki antypoślizgowej dla dobrej przyczepności dla wózków i pojazdów na hali produkcyjnej, można pierwszą warstwę farby, jeszcze przed wyschnięciem posypać piaskiem i rozprowadzić. Z kolei dla uzyskania lepszych efektów wizualnych bez konieczności kupowania drogich paneli oraz płytek na pierwszą mokrą jeszcze warstwę farby sypiemy płatki dekoracyjne. Płatki w połączeniu z szeroką gamą kolorów dają na duże możliwości kombinacji. Przy użyciu jednego kilograma farby możemy pomalować pięć metrów kwadratowych powierzchni.

Farba do posadzek betonowych – jej zalety

Dzięki zastosowaniu farby do posadzek betonowych możemy wykonać szybką renowację lub mały remont przy użyciu niewielkich nakładów finansowych. Jeśli mamy dobrze przygotowaną powierzchnię sam proces malowania nie jest skomplikowany i może go wykonać każdy, stosując się do instrukcji. Farba do posadzek betonowych to również doskonałe rozwiązanie na bardzo duże powierzchnie magazynowe, czy też biurowe oraz takie, gdzie posadzka jest na co dzień bardzo mocno eksploatowana przez ciężkie maszyny. Malowanie posadzek farbą do betonu jest znacznie szybsze niż położone kafelek. Farbę można rozcieńczać wodą i nakładać dowolnie przy użyciu pędzla, wałka lub pistoletu natryskowego.

Narzędzia po zakończeniu pracy bez problemu umyjemy wodą z mydłem. Jeśli nie słyszałeś jeszcze, że taka farba istnieje, a jesteś na etapie projektowania wnętrz w domu lub w firmie, lub zastanawiasz się jak wykończyć podłogę w pomieszczeniach technicznych. studiu, lub garażu to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Efekt wizualny po zastosowaniu takiego produktu z pewnością będzie zadowalający, ale najważniejsza jest trwałość. Podłoga wykończona tym sposobem na pewno będzie służyć przez lata, a jeśli zmienimy koncepcję, łatwo będzie można ją przemalować lub położyć, płytki, panele bądź drewnianą podłogę na farbę do posadzek betonowych.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.