Drzwi techniczne, praktyczne i solidne

Drzwi techniczne, praktyczne i solidne

Drzwi techniczne, praktyczne i solidne

0
(0)

Dobór drzwi technicznych oznacza konieczność zapoznania się z ofertą produktów, spełniających wymogi użytkowe, ale przede wszystkim solidnych i trwałych. Drzwi techniczne powinny być wykonane z materiału, odpornego na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

Odpowiednim produktem w pomieszczeniach przemysłowych oraz prywatnych, przeznaczonych na potrzeby gospodarcze są drzwi stalowe, których specyfikacja wyróżnia się od parametrów, odpowiadających drzwiom wewnętrznym oraz zewnętrznym, stosowanym w budynkach mieszkalnych. Drzwi stalowe są przede wszystkim produktem wytrzymałym w kontakcie z substancjami chemicznymi oraz ogniem. Drzwi przeciwpożarowe chronią wnętrze przed ryzykiem zniszczenia w kontakcie z żywiołem ognia. Solidność oraz praktyczność, wyróżniająca drzwi stanowi gwarancję długotrwałego, niezawodnego użytkowania w perspektywie lat.

Jak dobrać drzwi stalowe do różnych pomieszczeń?

Drzwi stalowe w budynkach użyteczności publicznej, służące jako drzwi ewakuacyjne, najlepiej zaplanować w wersji dwuskrzydłowej, umożliwiającej sprawny przebieg ewakuacji w sytuacji zagrożenia. Odpowiednie będą również w miejscach o dużym przepływie osób. Drzwi przeciwpożarowe poza budynkami przemysłowymi oraz technicznymi pomieszczeniami w zakładach pracy, montowane są w kotłowniach, komórkach lokatorskich, w garażach lub piwnicach. Warto doposażyć je w uszczelki dymochłonne. W sytuacji, gdy potrzebna jest zwiększona ochrona zawartości pomieszczenia, zaleca się drzwi antywłamaniowe, które dzięki zwiększonej odporności na wyważenie oraz zniszczenie zamków skutecznie zniechęcają przed dokonaniem włamania. Drzwi stalowe zewnętrzne, prowadzące do pomieszczeń technicznych, odporne na wilgoć oraz działanie ujemnych temperatur poleca się do pomieszczeń narażonych na szkodliwy wpływ śniegu, mrozu oraz deszczu. Aby stalowe drzwi prezentowały się gustownie, warto dostosować okleinę, odpowiadającą kolorystyce stolarki lub elewacji budynku. W ofercie wiodących producentów można znaleźć okleiny, imitujące drewno, które sprawiają, że drzwi techniczne nie wyróżniają się wizualnie od drzwi zewnętrznych, drewnianych. Takie drzwi, charakteryzujące się trwałością mogą stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych modeli, montowanych jako drzwi zewnętrzne w budynkach mieszkalnych.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.