Dekoracyjne malowanie ścian w pokoju dziecięcym

Dekoracyjne malowanie ścian w pokoju dziecięcym

Dekoracyjne malowanie ścian w pokoju dziecięcym

5
(1)

Nadanie ścianom jednolitego koloru to tylko jedna z aranżacyjnych opcji. Wiele osób postanawia sięgnąć po niestandardową technikę malowania, aby uzyskać oryginalny efekt. Na popularności zyskują przede wszystkim projekty stworzone z myślą o najmłodszych. Sypialnia księżniczki, zaczarowany ogród, a może cyrkowy namiot? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jak przeprowadzić dekoracyjne malowanie ścian w pokoju Twojego dziecka!

Motywy ze świata flory i fauny 

Wzory związane z naturą mają tę zaletę, że dobrze znoszą próbę czasu – gdy są odpowiednio zaprojektowane, sprawdzą się zarówno w sypialni malucha, jak i w królestwie nastolatka. 

Nie musisz mieć dużych zdolności plastycznych, aby samodzielnie przeprowadzić dekoracyjne malowanie! Najwygodniej będzie skorzystać z szablonów malarskich. Uniwersalne opcje to na przykład stylizowany wizerunek zwierzęcia, kwiatowa kompozycja lub pokryta liśćmi gałąź drzewa. W palecie Tikkurila Kids Style znajdziesz 24 odcienie wybrane przez dzieci. Może któryś z odcieni przypadnie do gustu Twojej pociesze? 

Postacie z bajek w dekoracyjnym malowaniu ścian

Sylwetki ulubionych bohaterów sprawią, że pokój Twojego dziecka stanie się jeszcze lepszym miejscem zabaw. Postaw na schematyczne szablony, wyobraźnia pociechy zadba o resztę! Prosty rysunek wróżki może być i Dzwoneczkiem, i Bloom, i uskrzydloną Barbie. Malując postać pieska, masz możliwość nawiązać do Psiego Patrolu, Clifforda czy Pioruna. 

Farbą odpowiednią zarówno do pomalowania ściany stanowiącej tło, jak i do wykonania wzorów, będzie Tikkurila Optiva Nature. To farba, która w swej recepturze zawiera składniki roślinne. Posiada liczne eko-certyfikaty oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Charakteryzuje się najwyższa odpornością na zmywanie. Wybierając ten produkt, nie musisz się martwić, że jeden wypadek z czekoladą czy soczkiem zepsuje efekt Twojej pracy nad wystrojem pokoju dziecięcego! Zabrudzenie będzie można łatwo usunąć, a powłoka i kolor pozostaną w idealnym stanie.

Panie i panowie, za chwilę zobaczycie…

Twoje dziecko fascynują cyrkowe akrobacje i niepowtarzalna sceneria tych widowisk? Efekt namiotu cyrkowego możesz osiągnąć w prosty sposób, malując jedną ze ścian w biało-czerwone pasy. Odpowiednimi odcieniami będą F497 Paper i M326 Marmalade z palety Tikkurila Kids Style. Na drugiej ścianie umieść “tablicę informacyjną” namalowaną z pomocą farby tablicowej Tikkurila Liitu w kolorze N429 Denim lub M350 Ink. Będzie świetną przestrzenią na notatki, wiadomości i wykonane kredą rysunki! Aby tablica prezentowała się jeszcze lepiej, ujmij ją w ozdobną ramkę – do jej wykonania najlepsza będzie złota farba Tikkurila Taika Pearl Paint.

Dekoracyjne malowanie ścian wcale nie musi być trudne i zajmować wiele czasu. Skorzystaj z inspiracji oraz tutoriali, które pomogą Ci sprawnie upiększyć pokój dziecięcy (www.tikkurila.pl). Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujesz, pamiętaj o wyborze dobrych jakościowo farb, dzięki którym aranżacja będzie prezentować się nieskazitelnie i przetrwa lata.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.