Dębowe meble hotelowe – czy warto w nie inwestować?

Dębowe meble hotelowe – czy warto w nie inwestować

Dębowe meble hotelowe – czy warto w nie inwestować

0
(0)

Drewno to materiał ponadczasowy, który towarzyszy człowiekowi od tysiącleci. Bez niego nasz gatunek z pewnością nie mógłby rozwijać się w tak szybkim tempie. Dzisiaj drewniane wyposażenie wciąż cieszy się ogromną popularnością i znajduje zastosowanie w najbardziej ekskluzywnych wnętrzach. W tym miejscu sprawdzimy, czy meble hotelowe wykonane z jednego z najbardziej szlachetnego gatunku, czyli dębu, to dobry pomysł – zapraszamy!

Meble hotelowe z dębu, czyli połączenie trwałości i piękna


Dąb jest uznawany za jeden z najlepszych gatunków drewna, dlatego ze stworzonych przy jego użyciu wyrobów korzystają przede wszystkim osoby, którym zależy na najwyższej jakości rozwiązań, w które inwestują. Wykonuje się z niego również meble hotelowe, polecane zwłaszcza do obiektów eleganckich, w których na pierwszym miejscu znajduje się komfort gości. Z czego to wynika?
Dębowe meble w hotelu to przede wszystkim prestiż. Są wyrobami o pięknym usłojeniu i głębokim kolorze, które przyciągają wzrok i dzięki którym możesz stworzyć ekskluzywną aranżację każdego pokoju. Szlachetny wygląd dębu sprawia, że wyróżnia się on na tle innych gatunków i nie ma sobie równych – zwłaszcza w Europie, gdzie dostęp do drewna egzotycznego jest mocno ograniczony. Warto dodać, że drewno dębowe im jest starsze, tym prezentuje się piękniej – nabiera bowiem głębszej i ciemniejszej barwy!

Estetyka to jednak nie wszystko. Inwestując w dębowe meble do hotelu, stawiasz również na wieloletnią trwałość. Drewno to jest bowiem uznawane za jedno z najtwardszych i najbardziej odpornych na uszkodzenia mechaniczne:

  • doskonale znosi działanie wilgoci oraz niskich i wysokich temperatur, co wyróżnia je na tle innych rodzimych gatunków;
  • bardzo trudno o jego zarysowanie czy pęknięcie, dlatego może być intensywnie użytkowanie – również w postaci mebli hotelowych;
  • po wielu latach nie zmienia swojej formy, ponieważ jest niezwykle odporne zarówno na wgniecenia, jak i wypaczanie;
  • znosi bardzo duże obciążenia, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by na dębowych regałach, stołach czy komodach umieszczać ciężkie przedmioty.

Warto dodać, że pomimo doskonałych parametrów technicznych, drewno dębowe nie jest trudne w obróbce. Dzięki temu na rynku znajdziesz bardzo różnorodne meble do hotelu wykonane z tego materiału – od stołów i krzeseł, przez łóżka, aż do szaf na ubrania, komód czy regałów.

Czy dębowe meble do hotelu mają wady?


Często jest tak, że za najwyższą jakość trzeba zapłacić nieco więcej i dębowe meble hotelowe nie stanowią tu wyjątku. Są droższe od wyrobów tworzonych z sosny czy brzozy, jednak zdecydowanie warto zapłacić wyższą cenę – zyskasz bowiem rozwiązania piękne i funkcjonalne na lata, które zachwycą Twoich gości i sprawią, że oferta hotelu cieszyć się będzie większym zainteresowaniem!
Pamiętaj! Meble hotelowe z dębu są bardzo ciężkie, dlatego do ich przenoszenia potrzebne będą co najmniej dwie silne osoby. Duża waga również świadczy o solidności oraz trwałości tego typu rozwiązań!

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.