Co zrobić, gdy zatka się odpływ?

Co zrobić, gdy zatka się odpływ

Co zrobić, gdy zatka się odpływ

Zatkany zlew, czy też odpływ w muszli klozetowej to niestety często pojawiający się problem w naszych domach. Przyczyn może być wiele, począwszy od umieszczania w odpływach nieodpowiednich rzeczy, a kończąc na wadliwej instalacji hydraulicznej. Dlatego też nie lekceważmy problemu zatkanych rur i działajmy natychmiast, aby nie doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia.

Co jest główną przyczyną zatkania odpływów w naszych domach?

W kuchennych zlewach najczęstszym powodem zatkania rur jest nieodpowiednie postępowanie z resztkami jedzenia. Powinny one znaleźć się w koszu, a zazwyczaj trafiają do kuchennych zlewów. Z kolei jeśli chodzi o odpływ muszli klozetowej, to jest on zatykany głównie przez środki higieniczne. Jeśli chcemy ograniczyć częstotliwość awarii rur powinniśmy przede wszystkim unikać takiego postępowania. Jednak nie zawsze jesteśmy winni zatkanego odpływu. Czasem przyczyną zatykania się może być złe nachylenie rur, czy też duża liczba skrętów instalacji lub nieodpowiednie materiały użyte do budowy. W takim wypadku powinniśmy sięgnąć po pomoc pogotowia hydraulicznego, które za pomocą specjalistycznego monitoringu dokona oceny i przyczyny zatkania odpływu. Taką usługę oferuje Stankan.pl.

Co jeśli dojdzie już do zatkania odpływu?

Widząc, że woda w zlewie schodzi wolniej niż zazwyczaj nie zwlekajmy i działajmy od razu. Odwlekanie w czasie może spowodować poważne uszkodzenia instalacji kanalizacyjnej. Możemy sami spróbować uporać się z zatkanym odpływem. Naszą pierwszą deską ratunku może być gumowa przepychaczka oraz środki chemiczne. Musimy być jednak świadomi, że taki sposób udrażniania rur niekoniecznie jest obojętny dla ich kondycji. Dlatego też  jeśli zależy nam aby zrobić to dobrze i nie narazić instalacji kanalizacyjnej na uszkodzenia, wezwijmy fachową pomoc, jaką jest pogotowie hydrauliczne Stankan.pl. Dodatkowo specjaliści nie tylko szybko udrożnią odpływ, ale również pomogą zdiagnozować główną przyczynę zatkania. To z kolei pozwoli nam na ograniczenie lub nawet wyeliminowanie problemu zatkanego odpływu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.